Kauden 2023–2024 päätösjuhla

3.6.2024

Sunnuntaina 26.5.2024 juhlimme Rauma Basketin päätösjuhlaa tuttuun tapaan Juhlahovissa.

Kuulimme joukkueiden kuulumisia kaudelta 
2023–2024 ja palkitsimme joukkueiden ja seuran ansioituneita pelaajia ja toimihenkilöitä.

Kauden päätösjuhlan meille tarjosi:

Kauden 2023–2024 palkitut

Mikrotytöt       

  • Vuoden puolustaja         Vilma Kauraoja
  • Joukkuepelaaja              Aino Hyvärinen 
  • MVP                                    Livia Läntinen

 Mikropojat      

  • Vuoden puolustaja        Onni Raivo
  • Joukkuepelaaja              Samuel Salminen         

Minitytöt      

  • Vuoden Kehittyjä            Salli Ranta-Eskola
  • Vuoden puolustaja         Lea Harbul
  • MBP                                   Aino Heinonen
    (Most bruised player)

Minipojat             

  • Vuoden Kehittyjä            Reeti Ruohomäki
  • Vuoden puolustaja         Oskari Kuuluva
  • MBP                                   Jaakko Yli-Antola

Mikrojen ja minien kauden energisimmät pelaajat palkitsi Rauman Energia.

U14-tytöt                  

  • Vuoden puolustaja         Neea Suonpää
  • Luottopelaaja                  Lotta Lilja
  • MVP                                   Leni Laakso

U14-pojat        

  • Vuoden Kehittyjä            Eero Vuorenpää
  • Joukkuepelaaja              Niklas Kallio
  • MBP                                   Otto Bragge

U16-tytöt 

  • Vuoden Kehittyjä            Fanni Myllymaa
  • Ahkerin harjoittelija       Fanny Anttila
  • MBP                                   Christine Kelter

U16 -pojat     

  • Vuoden Kehittyjä            Viljo Riittiö
  • MBP                                   Aksu Vene
  • Luottopelaaja                  Karlis Krauze

U17-pojat        

  • Vuoden Kehittyjä            Daniels Rasa
  • MBP                                   Karlo Parkkila
  • Luottopelaaja                  Niilo Forsström

U19-tytöt    

  • Vuoden Kehittyjä           Emma Konsi
  • Joukkuepelaaja             Amanda Haakana
  • MVP                                  Tytti Tuukkanen

U19-pojat         

  • MVP                                   Lassi Isotalo
  • Joukkuepelaaja              Aapo Koivisto
  • Luottopelaaja                  Tuomo Isotalo

RaBakuntoiset       

  • Joukkuepelaaja              Wilma Puputti
  • Joukkuepelaaja              Jaana Isotalo
  • Joukkuepelaaja              Emmi Lilja

Miehet                             

  • Ahkerin harjoittelija      Pavel Gusev
  • Vuoden puolustaja        Olli Häyrinen
  • MVP                                   Markus Kauppinen

Seuran kiertopalkinnot

Vuoden Seuratoimija
Juha Valtanen

Tehojuniori
Livia Läntinen

Tehopelaaja
Tytti Tuukkanen

Vuoden positiivisin tyttöpelaaja
Lotta Hyvärinen

Vuoden positiivisin poikapelaaja
Aaron Msagha

Vuoden naispelaaja
Amanda Haakana

Vuoden miespelaaja
Nestori Vettenranta

Kiitos kaikille osallistumisesta juhlaan ja onnea palkituille!