Maksunvalvonta Visma Financial Solutions Oy:lle

16.1.2024

Rauma basket ry on ottanut käyttöön Visma Finance Solutions Oy:n maksuvalvontapalvelun. Muutos koskee kaikkia 16.1.2024 alkaen myClubin kautta laskutettavia maksuja.

MyClubissa tehdyt laskut ohjautuvat automaattisesti Visma Finance Solutions Oy:n maksuvalvontajärjestelmään. Visma Finance Solutions Oy hoitaa maksuvalvonnan, mahdolliset maksumuistutukset ja tarvittaessa perintätoimet seuran puolesta. Laskut luodaan ja lähetetään edelleen seuran toimesta. 

Mikäli haluat lisää maksuaikaa seuran laskuille, ole yhteydessä Rauma basketin laskutukseen (laskutus(a)raumabasket.fi.) ennen laskun erääntymistä.  Maksukehotuksen saatuasi sinun tulee hoitaa laskutukseen liittyvät asiat suoraan Visman kanssa (yhteystiedot laskulla). 

Huomioi 16.1.2024 jälkeen tulevissa laskuissa muuttunut tilinumero. On tärkeää maksaa lasku aina laskulla näkyvälle pankkitilille ja käyttäen laskun viitenumeroa.

Muistutus- ja perintäkulut sekä korot peritään velalliselta.

Lisätietoja maksunvalvonnan siirtymisestä seura rahastonhoitajalta laskutus(a)raumabasket.fi.

Yhteydenotot maksuvalvontaan

Taloushallinnon muutoksen myötä maksuvalvonta on siirtynyt Visma Finance Solutionille ja kaikki maksuvalvonnan muutokset on hoidettava sitä kautta mm. väärän suorituksen kohdentaminen.

p. 02 4808 8020